Powodów oczywiście może być wiele. Dla jednych to pamiątka z pobytu w jakimś miejscu. To uwiecznienie w kadrze osób, z którymi mieliśmy możliwość się spotkać. To taki zapis miejsc, osób i czasu, do którego można wrócić i przypomnieć sobie jak było. Dzięki zdjęciom tym czasem można się dzielić z innymi i wspólnie go na nowo przeżywać (…)

Zdjęcia, to również sposób pokazania swojego punktu widzenia na jakiś temat, obiekt, miejsce, wydarzenie. Za ich pomocą możesz zaprezentować sposób, w jaki interpretujesz otaczający cię świat. Ten świat może być przez ciebie nie tylko na nich odtworzony, ale wręcz stworzony na nowo (…)

Zdjęcia mogą pokazywać zarówno dobre jak i złe rzeczy. Aparat w tym przypadku jest tylko narzędziem w ręku fotografa, i to tylko od niego zależy, co zostanie sfotografowane. Jeśli masz dosyć złych „obrazów” płynących z otoczenia lub telewizyjnych programów informacyjnych, to fotografia może być twoim światem, dzięki któremu odgrodzisz się chociaż na chwilę od tego wszystkiego i skupisz się na czymś przyjemnym (…)

Są też i inne przyczyny robienia zdjęć. Niezależnie od nich czasami jest trudno przekuć własny punkt widzenia na obrez zarejestrowany przez matrycę aparatu. Może to wynikać z jego ograniczeń lub z braku odpowiednich umiejętności fotografa. Dlatego trzeba poznać aparat, jego możliwości i różne sposoby na fotografowanie, aby móc robić zdjęcia, z których będziesz zadowolony/zadowolona.

Właśnie wpadł mi w ręce nowy poradnik Przemysława Oziemblewskiego pt. „Fotografia dla ciekawych”, którego fragmenty tu przytoczyłem, a którego pełną treść można pobrać poniżej – zapraszam do lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.